Vodomerné šachty VS

PDFplastová vodomerná šachta VS vodomerné šachty leták na stiahnutie

Online-obchod - vodomerné šachty

Sú vyrábané technológiou rotačného odlievania plastov. Pre zabezpečenie vysokej pevnosti a statickej odolnosti je plášť nádrže vyhotovený
z prvotriedneho polyetylénu. V závislosti od prevedenia sa rozdeľujú na typ VS.

  • rotačne odlievaný plášť nádrže
  • dlhá životnosť
  • nízka hmotnosť
  • jednoduchá manipulácia
  • uloženie bez obetónovania
  • bezkonkurenčný pomer cena / kvalita
  • vodomer chránený proti zamrznutiu
  • uzamykateľný kryt

Vodomerná šachta typu VS pozostáva z jednoliatej plastovej nádrže, ktorej rozmery a tvar (excentricky umiestnený revízny vstup) umožňujú bezproblémový vstup osoby pre potrebu inštalácie, výmeny alebo odpočtu vodomeru. Celý rozvod vrátane vodomeru sa inštaluje v spodnej časti šachty, čím je zamedzené jeho zamrznutie. Nízka hmotnosť uľahčuje manipuláciu i osadenie telesa šachty do terénu.
V základnom prevedení je vodomerná šachta vybavená krytom štandard, rebríkom a otvormi s vtokovými tesneniami DN 32 pre prepojenie vodovodného potrubia.

Osadenie vodomernej šachty

Výkop stavebnej jamy
Výkop stavebnej jamy by mal byť väčší o 40 cm ako je priemer nádrže, aby bola možná manipulácia s nádržou pri osádzaní. Pre hĺbku výkopu nádrže je potrebné k výške vodomernej šachty pripočítať
20 cm pre zhutnený štrkový podklad a zároveň odpočítať min. 5 cm na doporučený presah nádrže nad úrovňou terénu. Veľkosť výkopu podľa uvedených pravidiel: 150 cm x 165 cm (š x h).

Osadenie vodomernej šachty
Nádrž sa osádza na štrkové lôžko min. hrúbky 20 cm vyhotovené zo štrku frakcie 4/8. Na obsýpanie je možné použiť triedenú zeminu zbavenú ostrých kameňov. Obsypávanie nádrže je nutné vykonávať ručne (nie strojovo) hutneným zásypom vrstveným po 30 cm. Doporučuje sa ponechať min. 5 cm presah nádrže nad úrovňou terénu, aby sa zabránilo natekaniu dažďovej vody.
V prípade výskytu spodnej vody je potrebné vodomernú šachtu kompletne obetónovať. Hrúbku základovej dosky a obetónovania je potrebné konzultovať so statikom alebo projektantom.

Tabuľka rozmerov vodomerných šácht

Typ Priemer Výška Priemer krytu
VS 1,4 1100 mm 1500 mm 600 mm (excentrický)

   

Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Ďalšie informácie