Doplnky pre domové ČOV AT6-20

Mikroprocesorová riadiaca jednotka AQC BASIC a AQC BASIC GSM k čistiarni odpadových vôd Aquatec VFL

Mikroprocesorová riadiaca jednotka AQC BASIC a AQC BASIC GSMMikroprocesorová riadiaca jednotka AQC BASIC a AQC BASIC GSM slúži na plnoautomatické riadenie množstva vzduchu dodávaného do čistiarní odpadových vôd typového radu AT. Reguluje jednotlivé technologické procesy prebiehajúce v ČOV, automatizuje, zjednodušuje a zlacňuje prevádzkovanie. Pri použití mikroprocesorového riadenia ČOV je možné prípadný servis vykonávať sčasti aj telefonicky. 

V prípade použitia jednotky s GSM modulom je servisné stredisko spoločnosti Aquatec VFL priamo informované o aktuálnom stave, resp. prípadných výpadkoch ČOV, na ktorej je riadiaca jednotka prevádzkovaná.
 
Mikroprocesorová riadiaca jednotka AQC BASIC a AQC BASIC GSM je kompletne vyrobená, testovaná a certifikovaná na Slovensku. Kvalita použitých materiálov, konštrukcia riadiacej jednotky a jej prevedenie umožňuje bezchybnú funkčnosť aj vo vlhkom prostredí (IP 44). Riadiaca jednotka obsahuje niekoľko štandardných režimov chodu čistiarne odpadových vôd, ale aj doplnkové režimy ako je dovolenkový alebo tzv. chatový režim. Jednoduchou voľbou zo štandardných režimov možno znížiť spotrebu elektrickej energie a prispôsobiť výkon čistiarne odpadových vôd aktuálnemu zaťaženiu, čím sa vysoko zefektívni práca čistiarne odpadových vôd a komfort pre užívateľa.
 
Riadiacu jednotku je možné umiestniť do garáže, pivnice alebo šachty na dúchadlo. V prípade GSM modulu je nutné umiestnenie v dosahu GSM-signálu.   

Nadstavec na domovú čistiareň odpadových vôd AT

leták na stiahnutie: Mikroprocesorová riadiaca jednotka AQC BASIC a AQC BASIC GSM k čistiarni odpadových vôd Aquatec VFL

 

Nadstavec na domovú čistiareň odpadových vôd AT

Nadstavce robíme po 10-tich cm. Nadstavce robíme od výšky 10 cm až po 200 cm.
Ak je nadstavec vysoký 60 cm a viac, je potrebné celú ČOV aj s nadstavcom obetónovať.

 

 

Šachta na dúchadlo

Je určená pre zákazníkov, ktorí majú čistiareň odpadových vôd umiestnenú vo vzdialenosti viac ako 5 m od objektu (dom, garáž, tech. miestnosť ).
Šachta na dúchadlo slúži na umiestnenie dúchadla čističky odpadových vôd. Je vhodné osadiť ju čo najbližšie k čistiarni, čím sa zabezpečí najvyšší tlak dodávaného vzduchu. Dúchadlo je bez problémov prístupné, ľahko skontrolovateľné a servisovateľné. Nerezové zámky šachty slúži hlavne pre bezpečnosť detí a ako ochrana pred odcudzením. Z dizajnového hľadiska vytvára s čistiarňou dokonalú súhru.

Šachta na dúchadlo je určená pre ČOV AT.
Rozmery: priemer 60 cm x výška 40 cm.

 

 

zúženie domovej čistiarne odpadových vôd AT

Zúženie vstupného otvoru domovej čistiarne odpadových vôd 

Slúži na zmenšenie viditeľnej časti domovej čističky odpadových vôd nad terénom z priemeru štadardného krytu (ca. 140 cm) na rovný kryt (priemer ca. 60 cm). Zúženie ČOV sa vyrába technológiou rotačného odlievanie plastov, čím je zabezepčená jeho vysoká kvalita a životnosť. Zúženie ČOV je určené pre domové čistiarne odpadových vôd AT6 a AT8.

    

 

 

Nádrž nádrž na vyčistenú voduna vyčistenú vodu

Nádrž na vyčistenú vodu slúži na zachytávanie vyčistenej vody z ČOV AT za účelom jej ďalšieho využitia na závlahy okrasných drevín, prípadne prečerpanie do toku, pokiaľ nie je možný jej gravitačný odtok.

Vyrába sa v rôznych veľkostiach od 0,5 m3 až do 6,2 m3 v závislosti od požiadaviek zákazníka na užitočný objem nádrže. V základnej verzii sa jedná o celoplastovú rotačne odlievaná podzemná plastová nádrž s UV stabilizovaným krytom a prítokovým potrubím.
Nádrže na vyčistenú vodu.

  

Servisná sada pre domové čistiarne odpadových vôd

Servis domových čistiarní odpadových vôd

Pripravili sme pre Vás servisnú sadu, ktorá Vám uľahčí a zjednoduší starostlivosť o ČOV. Obsahuje kompletne všetky pomôcky, ktoré vám pomôžu pri bežnej údržbe a prevádzke domovej čistiarne odpadových vôd. V prípade záujmu a získania ďalších informácii neváhajte kontaktovať naše servisné stredisko, kde Vám servisnú sadu radi predstavia naši pracovníci.
   
Servisná sada obsahuje:
 

Servis domových čistiarní odpadových vôd

Teleskopická tyč
 – je dĺžkovo nastaviteľná tyč, na ktorú je možné nasadiť čistiacu kefu alebo nádobu na odber kalu. 
 
Čistiaca kefa 
– nasadzuje sa na teleskopickú tyč a slúži na čistenie priestoru v ČOV ako je plášť ČOV, steny samotnej technológie, akumulačné zariadenie a iné.
 
Sitko s teleskopickou rúčkou 
– používa sa na odstránenie nežiadúcich predmetov  ako sú tukové zrazeniny, zvyšky jedál a iné. Rúčka sitka je dĺžkovo nastaviteľná.
 
Nádoba na odber 
– nasadzuje sa na teleskopickú tyč. Pomocou tejto nádoby sa odoberá z  ČOV vzorka aktivovaného kalu pre nameranie množstva kalu. Nádoba je tiež využiteľná na odber vzoriek pre potreby rozboru vody.
 
Odmerný valec 
– slúži na odmeranie množstva kalu v ČOV. Na stupnici je možné ľahko odčítať množstvo 
kalu v ČOV.
 
 

 

Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Nesúhlasím    Ďalšie informácie