Rotačné odlievanie resp. tvarovanie plastov - Rotomoulding

Rotomoulding
Rotačné odlievanie resp. tvarovanie plastov (rotomoulding) je technológia, pri ktorej sa základný materiál vo forme prachu (polyetylén, polypropylén a iné) nasypaný do formy (najčastejšie oceľovej) pri súčasnom otáčaní v dvoch osiach, nahrievaní a následnom chladení pretvára na hotový výrobok. Takto vyrobené výrobky sa vyznačujú dobrými mechanickými a chemickými vlastnosťami. Výrobok nemá žiadne zvary, je jednoliaty a v prípade nádrží  aj 100% vodotesný.

Rotačne odlievané podzemné plastové nádrže Aquatec
 

Spoločnosť Aquatec VFL s.r.o. má dlhoročné skúsenosti so spracovaním plastov. Na základe získaných skúseností je naše pôsobenie  v oblasti rotomouldingu veľmi široké. Našim klientom ponúkame podporu pri výrobe rotačne odlievaných výrobkov od návrhu, 3D vizualizácie, statických výpočtov, výkresovej dokumentácie a výroby foriem až po odlievanie hotových výrobkov.
rotomoulding - rotačné odlievanie plastovVo výrobe vlastných výrobkov sa zameriavame hlavne na odlievanie podzemných plastových nádrží rôznych veľkostí, a iných produktov ako rôzne kryty, nadstavce, kvetináče a podobne. Vzhľadom na vysoké technické know-how používame pri niektorých našich produktoch tzv. viacvrstvové resp. sendvičové steny, ktoré na jednej strane zvyšujú statickú odolnosť produktov a na druhej strane znižujú ich hmotnosť, čím priamo znižujú náklady na materiál.
 
Základný materiál dovážame od renomovaných svetových výrobcov a dodávateľov. Detailnou vstupnou kontrolou, ktorú vykonávame vo vlastnom laboratóriu, ale aj vysokým stupňom kontroly procesov rotačného odlievania zabezpečujeme optimálnu a hlavne stabilnú kvalitu výrobkov.

napísali o nás:
Techpedia - "nádrže z prášku"

 

 

 


kontakt:
Anton Lezo - manažér - rotačné odlievanie plastov
lezo@aquatec.sk
tel./fax: +421 42 448 5668
mobil: +421 915 692 364

 

 
Na vrch stránky
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Nesúhlasím    Ďalšie informácie